Gündem

Corona Virüs Hastalarından İyi Haberler Geliyor: İyileşen Hasta Sayısı 200 Bini Aştı

Bütün dünyayı esir alan corona virüs salgınında her geçen gün vaka ve hayatını kaybeden sayısı artarken, bir taraftan da insanı biraz bile olsa nefes aldıran haberler de geliyor. Dünya genelinde corona virüse yakalanıp daha sonrasında iyileşen kişi sayısı 200 bini geçti ve umut veren bir gelişme olarak aktarıldı.

Bütün dünyada corona virüs salgınından etkilenip, sonrasında iyileşen hasta sayısı 200 bini geçti. Corona virüse yakalanan kişi sayısı da toplam 948 bin 750 olarak kaydedildi ve 1 milyona yaklaştığı görüldü.

BU SINIRI GEÇEN İKİ ÜLKE VAR

İspanya’da son 24 saatte hayatını kaybedenlerle beraber, corona virüs salgını sebebiyle toplam 10 bin ölü sayısıyla bu sınırı geçen ikinci ülke olarak kaydedildi. Bu sınırı geçen birinci ülke İtalya’da ise corona virüs nedeniyle hayata gözlerini yuman kişi sayısı 13 bin 155 oldu.

İRAN’DA DURUM AĞIRLAŞIYOR

Bir yandan da corona virüsün en çok etkilediği ülkelerden biri olan İran’da ise son bir gün içerisinde salgın nedeniyle yaşamını yitiren kişi sayısı 124 artarak 3 bin 160’a ulaştı ve toplam vaka sayısı ise 50 bine doğru gidiyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir