Gündem

Corona Virüs Taşıyan Anne Sağlıklı Bir Bebek Dünyaya Getirdi

Kıbrıs Rum kesiminde corona virüse (Covid-19) yakalanan bir anne, hastalığına rağmen sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi.

Kıbrıs Rum kesiminde corona virüs (Covid-19) taşıyan bir anne, hastalıkla mücadele etmesine rağmen, sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi.

BEBEĞİN TESTİ NEGATİF ÇIKTI

Kıbrıs Rum basınının yaptığı habere göre, Rum kesiminde corona virüs testinin pozitif olduğu hamile kadın, 31 Mart 2020 tarihinde doğum gerçekleştirdi.

Doğumu gerçekleştiren doktorlar, erkek bebeğin 3,5 kilogram ağırlığında ve oldukça sağlıklı dünyaya geldiğini açıkladı. Yeni doğan bebeğe yapılan corona virüs testin negatif olduğunu da açıkladılar.

İKİNCİ BİR TEST YAPACAKLAR

Hastanedeki uzmanlar, bebeğin doğumdan sonra bir hafta boyunca kontrol altında tutulacağını ve ondan sonra yapılacak corona virüs testinin negatif çıkması durumunda eve taburcu edileceğini aktardı.

Doğum yapan annenin, corona virüs taşımasına rağmen herhangi bir semptom göstermediğini aktaran doktorlar, anneye yapılan corona virüs testinin negatif sonuçlandığını ve 3 Nisan tarihinde bir kez daha test uygulanacağını belirtti.

Doktorlar, bir sonraki testin de negatif çıkması durumunda, anneyle yeni doğan bebeğin temas kurmasına onay vereceklerini söylediler.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir