Gündem

Corona virüse baz istasyonları mı neden oldu? İstasyonlar ateşe verildi!

Corona virüsü salgınının neden ortaya çıktığına dair her gün yeni bir komplo teorisi ortaya atılıyor. Son zamanlarda sosyal medya kullanıcıları arasında G şebekelerinin koronavirüsü yaydığı iddiaları tartışılmaya başlandı. Bu tartışmalar üzerine İngiltere’de bazı baz istasyonları ateşe verildi.

Çin’de ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan corona virüsü binlerce kişinin ölümüne neden olurken, milyonlarca kişinin enfekte olmasına neden oldu. Salgının bu denli hızlı yayılması üzerine internet sitelerinde çeşitli komplo teorileri ortaya atılmaya başlandı. Bunlardan biri de 5G baz istasyonlarının corona virüsü nedeni olduğu iddiası. Sosyal medya kullanıcıları tarafından tartışılan konu üzerine ölü sayısının 4 bin 313’e çıktığı İngiltere’de, ülkenin bazı yerlerinde baz istasyonları yakıldı.

Sadece saçma değil aynı zamanda tehlikeli

Durum hakkında basına açıklama yapan Michael Gove, “Bu sadece saçma değil, aynı zamanda tehlikeli de” dedi.
İngiltere Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) Tıp Direktörü Stephen Powis de ise yayılan bu iddiaların tamamen saçlamalık olduğunu belirttiği konuşmasında “Cep telefonu ağları bizler için kesinlikle kritik öneme sahip, özellikle de insanlardan evde kalmalarını istediğimiz bir zamanda” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir