Ekonomi

Corona virüsü altın fiyatlarını da etkiledi! 12 Mart 2020 altın ne kadar oldu?

Corona virüs sağlık sektöründe etkilerinin yanında sosyal ve ekonomik etkileriyle de gündemde. Petrol fiyatlarının corona virüs nedeniyle düşmesinin ardından altın fiyatlarının da ne olacağı tartışılıyor. Corona virüsü salgınının etkisiyle altın fiyatlarında da hareketlilik yaşandı. Peki, 12 Mart 2020 altın ne kadar oldu?

Petrol üretici ülkeler corona virüsünün etkilerinden nasıl korunabilecekleri konusunda ortak bir strateji izleme kararı alamayınca, petrol fiyatlarında düşüş yaşanmıştı. Bu yaşananların üzerine gözler yatırımcıların güvenli liman olarak gördüğü altına çevrildi.

Bugün altın ne kadar?

Corona virüsü salgınının etkisiyle altına yatırımların artması nedeniyle fiyatlarda düşüş yaşandı. Altının ons fiyatı 1600 doların altına gerilerken; gram altın fiyatları ise 318 liraya kadar düşüş yaşadı. Çeyrek altın fiyatları 524.31 liradan, Cumhuriyet altını ise 2 bin 152 liradan işlem görüyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir