Gündem

Corona virüsü aşısı 6 ay içerisinde hazır olabilir!

Çin Wuhan’dan dünyaya yayılan corona virüsü için bütün ülkelerin laboratuvarları çare arıyorlar. İlaç ve aşı geliştirmek için hız kesmeden yapılan çalışmalar sonuç vermeye başladı. Oxford Üniversitesi, Covid-19 aşısının 6 ay içinde hazır olabileceğini duyurdu.

Corona virüsü dünya geneli binlerce insanın ölümüne neden oldu. Ne zaman biteceği konusunda net açıklamalar yapılamasa da yapılan araştırmalar umut vermeye başladı.

Hızlanan tedavi çalışmalarının neticesinde Oxford Üniversitesi ekibinden güzel haber geldi. İngiltere’de aşı çalışmalarının merkezinde bulunan Oxford Üniversitesi 6 ay içerisinde Covid-19 aşısının geliştirilebileceğini açıkladı.

Aşı testleri için 18-55 yaşları arasında 500’den fazla gönüllü bulunduğunu bildiren Üniversite aşının eylül ayında dağıtılabileceğini açıkladı.

Fon almakta zorlanıyorlar

Araştırmacılar tarafından The Telegraph gazetesine yapılan açıklamalarda, ilacın üretimini büyütmek ve kitlelere dağıtmak için fon almakta zorlandıkları bildirildi. Oxford Üniversitesinden daha önce yapılan açıklamalarda aşının 18 ay içerisinde geliştirilebileceği söylenmişti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir