Gündem

Corona Virüsü Aşısı İçin Flaş Gelişme: 10 Milyar PFU Üretilmeye Başlanıyor

Corona virüsüne karşı aşı ve tedavi çalışmaları yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı çok önemli açıklamalarda bulundu. Ovalı açıklamalarında yeni gelişmeyi duyurdu ve üretim için gerekli olan 45 günlük karantinaya girdiklerini belirtti.

Corona virüsüne karşı tedavi ve aşı çalışması yürüten Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Labcell Hücresel Tedavi Laboratuvarları Sorumlusu hematoloji uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı önemli açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, çalışmalarıyla ilgili sosyal medyadan açıklamalarda bulunup görüntü ve fotoğraf paylaşıyor.

10 MİLYAR PFU ÜRETİLMEYE BAŞLANIYOR

Konu ile ilgili olarak Ovalı sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklama yaparak laboratuvar çalışmalarına başladıklarını belirtti ve şöyle devam etti:

“Aşı için son çalışmalarımızı yaptık ve içeri girdik” dedi. Ovalı, “Bu günden itibaren Acıbademin bize sağladığı bu yerde 45 gün süre ile karantinaya giriyoruz. Neden mi? Aşı üretimi için gerekli, herkesin kaçtığı Covid19 virüsünden 10 milyar PFU üretmeye başlıyoruz”

SONUÇ: TEST TEKRARI

Çalışmaları hakkında görüntü paylaşan ve bilgi veren Ovalı şu ifadeleri de kullandı:

“Saat 23. Virüsün 72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptığını gözlemledik. Vero hücrelerini beklenenden kısa sürede parçalamış. Neden? Çözmeye çalışacağız. Sonuc:Test tekrarı..”

Ovalı risk nedeniyle bir hafta boyunca tek başına çalışacağını da belirtti. Ovalı’nın sunduğu plazma tedavisi projesi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir