Gündem

Corona Virüsü Bebek ve Gençlerde de Ölümcül Oldu ! 3 Yaşında Bir Bebek ve 32 Yaşında Bir Kadın Hayatını Kaybetti

Corona virüsünün dünyaya yayılmasının ardından herkesin gözü kulağı yetkililerden yapılacak olan açıklamalara çevrildi. Bilindiği gibi uzmanlar virüsün genç ve bebeklerde etkili olmadığı açıklanmıştı. Ancak İsviçre'de 32 yaşında bir kadın ve İran'da 3 yaşındaki bir bebek corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Yayılmaya ve korku yaymaya devam eden corona virüsü hakkında yeni gelişmeler meydana geliyor. Uzmanlar tarafından virüsün bebek ve gençlerden etkili olmayacağı ifade edilmişti ancak 3 yaşındaki bir bebek ve 32 yaşındaki bir kadın corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti. Bunun yanı sıra Yunanistan Hükümet Sözcüsü Stelyos Peças’ın eşinde corona virüsü tespit edildi.

3 YAŞINDAKİ BEBEK HAYATINI KAYBETTİ

Yapılan açıklamalar kapsamında İran’da corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 611’e yükseldiği ifade edildi. Hayatını kaybedenlerin sayısı 97 kişi arttı. İran Sağlık Bakanlığı, ülkede yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin yaş ortalamasının 67, hastalığa yakalananların yaş ortalamasının da 54 olduğunu açıkladı. Konu ile ilgili olarak virüse karşı verdiği savaşı kaybeden en küçük beden ise 3 yaşındaki lösemi hastası bir bebek oldu.

Polonya’da koronavirüsle mücadele kapsamında yeni katı önlemlerin hayata geçirileceği açıklandı. Başbakan Mateusz Morawiecki corona virüsü tedbirleri hakkında açıklama yaptı ve açıklamalarında cumartesi gecesi itibarıyla 10 gün boyunca yabancıların ülkeye girişine izin verilmeyeceğini, bu önlemin 20 veya 30 güne çıkartılabileceğini ifade etti.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının sayısı dünya genelinde 140 bini geçerken, ülkeler salgının yayılmasını önlemek amacıyla tedbirlerini artırdı. Konu ile ilgili oalrak Çin’deki vaka sayısı 80 bin 813 oldu. Bunların 4 bin 20’sinin durumunun ağır olduğu ifade edildi. Ayrıca hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 179’a yükseldi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından corona virüsü hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada Avrupa’nın corona virüsü krizinin merkez üssü haline geldiği ifade edildi.

Belçika’da okullar 3 Nisan’a kadar tatil edildi. Ayrıca kafeler, restoranlar ve eğlence mekanları da 3 Nisan’a kadar kapatılırken İtalya’da korkunç bilanço gözler önüne serildi. Corona virüsünde dolayı ölenlerin sayısı 250 kişi artarak 1266’ya yükseldi. Ülkede 3 hafta önce patlak veren virüs salgını nedeniyle bilanço ağırlaşıyor.

32 YAŞINDA BİR KADIN HAYATINI KAYBETTİ

İsviçre’nin Cenevre kentinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı 32 yaşındaki kadının hayatını kaybettiği bildirildi. Tribune de Geneve’de yer alan haberde, İsviçre’de ilk kez bu yaşta bir kişinin koronavirüsten öldüğüne dikkati çekildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir