Gündem

Corona Virüsü (Covid-19) Alarmı ! 57 Kişi Karantina Altına Alındı

Irak'ın başkenti Bağdat'tan İstanbul'a giden yolcu uçağı yakıt ikmali yapmak için Ankara Esenboğa Havalimanına iniş yaptı. Bunun ardından uçakta bulunan 57 yolcu corona virüsü şüphesi ile karantina altına alındı.

Bilindiği gibi Türkiye’deki corona virüsü vaka sayısı 5 oldu. Hasta sayısı arttığından dolayı alınan önlemlerde arttırıldı. Bununla birlilte Irak’ın başkenti Bağdat’tan İstanbul’a gitmek için havalanan ve içerisinde 57 kişi olduğu öğrenilen yolcu uçağı, Ankara Esenboğa Havalimanı’na akşam saat 20.30 sıralarında iniş yaptı.

Yakıt ikmali için Ankara’ya iniş yapan ve Türk işçileri taşıdığı öğrenilen FLY Bağdat havayollarına ait yolcu uçağının etrafında polis ekipleri tarafından güvenlik tedbiri alındı.

Yolcular Karantina Altına Alındı
Yolcular Karantina Altına Alındı
KARANTİNA ALTINA ALINDI

Kimsenin uçaktan dışarı çıkmasına izin verilmedi. Koruyucu kıyafetli sağlık ekiplerinin gelmesinin ardından yolcular tek tek uçaktan dışarı çıkartılarak piste gelen ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Ambulanslara bindirilen yolcular ve uçağın mürettebatı, korona virüsü ihtimaline karşın tedbir amaçlı Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi’ne götürülerek karantina altına alındı. Bu bağlamda uçaktan inen yolcuların ve mürettebatın 14 gün boyunca gözlem altında tutulacağı ifade edildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir