Gündem

Corona Virüsü (Covid-19) İçin Sevindiren Haber: Virüsü İzole Ettiler

Kanadalı bilim insanları çok önemli açıklamalarda bulundu. Bilim insanları corona virüsünün başarılı bir şekilde izole edildiğini duyurarak virüsün kopyalarının geliştirildiğini belirtti.

Kanadalı bir bilim ekibi çok önemli bir gelişmeyi duyurdu. Ekip corona virüsünün başarılı bir şekilde izole edildiğini ifade etti.

Sunnybrook Araştırma Enstitüsü, Toronto Üniversitesi ve McMaster Üniversitesi’nden bilim insanları korona virüsünün başarılı bir şekilde izole edildiğini belirtti. Ekip iki Kanadalı hastadan elde ettikleri örnekler üzerinde çalıştıklarını ifade ederek viürsün laboratuvar ortamında tekrar yaratıldığını duyurdu.

AÇIKLAMA YAPILDI

Bu konu hakkında yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Laboratuvarda geliştirilen kopyalar bilim insanlarının hastalığı daha iyi tanımlamak, test etmek, tedavi etmek ve aşı üretmek için bir fırsat olacaktır” denildi. Araştırmada görev alan D.r Arinjay Banerjee, “SARS-CoV-2 virüsünü başarılı bir şekilde izole ettik ve bu sayede araştırmalarımıza devam edeceğiz. Bu sayede daha çok virüs üreterek hastalığın biyolojisini daha iyi öğrenebiliriz ve daha etkileşimli çalışabiliriz”

Sunnybrook’ta görevli Dr. Samira Mübareka ise yaptığı açıklamalarında “Bu salgına çözüm bulmak için kilit bilgilere ihtiyacımız var. Bu virüs üzerindeki incelemelerimiz ışığında uzun vadede bir çözüm bulacağız” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir