Gündem

Corona Virüsü (Covid-19) Sebebiyle O Kurumlar da Tatil Edildi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında tatil hakkında bazı değerlendirmelerde bulunarak tatil olan kurumlara ekleme yaptı. İşte okulların dışında tatil olan kurumlar...

Milli Eğitim Bakanı Zya Selçuk yaptığı açıklamalarında corona virüsü önlemleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Selçuk açıklamalarında 16 – 30 Mart 2020 tarihleri arasında tatil olan kurumları belirtti. Buna göre belirtilen tarihler arasında Özel öğretim kursları, rehabilitasyon merkezleri ve sürücü kursu gibi kurumlar da tatil olacak.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bildiğiniz gibi koronavirüs önlemleri çerçevesinde tüm süreçlerimizi gözden geçiriyor ve gerekli önlemleri alıyoruz. Bu kapsamda 21 ve 22 Mart tarihlerinde yapılacak ve yaklaşık 3 milyon öğrencinin gireceği, 400 binin üzerinde öğretmenimizin görev alacağı açık öğretim kurumları sınavlarını erteleme kararı aldık.

Bu sınavların yurt dışı merkezlerindeki sınavlarını önlem olarak zaten önceden iptal etmiştik. Dolayısıyla bu sınav hem yurt içi hem de yurt dışında söz konusu tarihlerde yapılmayacak.

Arkadaşlarımız bu sınavın ne zaman yapılabileceği ile ilgili çalışmayı da tamamladılar. Eylül ayında yapacağımız ek sınav tarihi ile bu sınavı birleştireceğiz ve ertelenen sınavı eylül ayı içerisinde yurt içi ve yurt dışında aynı tarihlerde yapacağız.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir