Gündem

Corona Virüsü (Covid -19) Tedbirleri Kapsamında Bakanlıktan Önemli Karar

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Covid -19 tedbirleri hakkında alınan kararları duyurdu. Buna göre Bakan Varank benzine yüzde 3 etanol karıştırma zorunluluğunun 3 aylığına askıya alınmasıyla kolonya ve dezenfektan üretiminde etil alkol ihtiyacının karşılanacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen ve dünyayı sarsan koronavirüsüne karşı alınacak tedbirlerin ele alındığı toplantının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından stratejik bir adım atılarak önemli bir karar alındı.

Alınan karar kapsamında artan dezenfektan ve kolonya ihtiyacının yerli üretim ile karşılaması için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulundan (EPDK) talepte bulunuldu.

13 HAZİRAN’A KADAR ASKIYA ALINDI

Buna göre talebi değerlendiren EPDK, benzin türlerine etanol harmanlanmasına ilişkin yükümlülükleri 13 Haziran’a kadar askıya aldı.

Önemli Bir Karar Alındı
Önemli Bir Karar Alındı

Bu karar doğrultusunda petrol rafinerilerinin etanol talebi azalırken kolonya ve dezenfektan üretimi artacak. Bu bağlamda corona virüsüne karşı yüksek talep gören kolonya ve dezenfektan üretiminde düzenleme olacak ve etil alkol ihtiyacı karşılanacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir