Gündem

Corona Virüsü İçin Dikkat Çeken Açıklama: Aşıya Gerek Kalmayacak

İtalyan bulaşıcı hastalıklar profesörü Matteo Bassetti corona virüsü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bassetti açıklamalarında corona virüsünün geçirdiği mutasyonlar nedeniyle zayıfladığını ve ölümcül etkisinin azaldığını iddia etti.

Üst düzey bir İtalyan doktor, agresif bir kaplan olan yeni tip corona virüsün zayıflayarak vahşi bir kediye dönüştüğünü vurguladı. Bassetti açıklamalarının devamında virüsün ‘ciddiyetinin değiştiğine inandığını ve eskisi kadar ölümcül olmadığını iddia etti ve irüs zayıflamaya devam ederse Covid-19’un bir aşı bulunmasına gerek kalmadan ortadan kaybolabileceğini vurguladı.

Basetti, İtalya’daki Covid-19 hastalarının birkaç ay öncesine göre çok daha iyi durumda olduğunu vurgulayarak, insanların eskisi kadar yüksek dozlarda enfekte olmadığını aktardı. Bu bağlamda profesör Bassetti virüsteki genetik mutasyon nedeniyle daha az ölümcül hale gelmesi, sosyal mesafe uygulamaları veya iyileşmiş hastaların sahip olduğu bağışıklık olduğunu vurguladı.

AYNI HASTALAR BİR AY ÖNCE ÖLECEKTİ

İtalya’nın Cenova kentindeki San Martino Genel Hastanesi’nde bulaşıcı hastalıklar uzmanı olan Profesör Bassetti The Sunday Telegraph gazetesine demeç verdi. Bassetti verdiği demeçte virüsün kendi kendini yok edebileceğini vurguladı.

Bassetti açıklamalarında “80 veya 90 yaşlarındaki yaşlı hastalar bile şimdi yatakta kendi kendilerine doğrulabiliyor ve yardım almadan nefes alıyorlar. Aynı hastalar bir ay önce ölecekti” ifadelerini kullandı ve virüsün etkisini yitirmesinin altında, virüsün insanların akciğerlerine daha az zarar veren genetik bir mutasyona uğramasının bulunduğunu belirtti.

İlgili Makaleler