Gündem

Corona Virüsü En Çok O Hastalığı Olanları Öldürüyor !

Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenler hakkında bir araştırma yapıldı. Bu araştırma kapsamında corona virüsünün en çok o hastalığı olanları öldürdüğü belirtildi.

İtalya Sağlık Enstitüsü’nün ülkede koronavirüs bağlantılı hayatını kaybeden 2 bin 3 kişiyle ilgili araştırma yaptı. Araştırma kapsamında corona virüsünün en çok yüksek tansiyon hastalığı olanları öldürdüğü belirlendi.

Konu ile ilgili olarak araştırmaya göre, yeni tip koronavirüsün yol açtığı COVID-19 hastalığından ölenlerin yaş ortalaması 79,5. Araştırmaya göre merkezi artık İtalya olan salgında ölenlerin yüzde 70’ini erkekler oluşturuyor.

Hayatını kaybeden 707 kişinin yaşlarının 70 ila 79 olduğu açıklanırken ölen 852 kişinin ise 80 ila 89 yaşlarında olduğunu tespit edildiğine dikkat çekildi. Ayrıca 198 korona ölümünde ise yaşın 90’dan daha yüksek olduğunun saptandığı ifade edildi.

O Hastalığı Olanlar Dikkat
O Hastalığı Olanlar Dikkat
O HASTALIĞI OLANLAR DİKKAT

Tüm bunların yanı sıra araştırmaya göre İtalya’da koronavirüs nedeniyle yakalandıkları akciğer hastalığı nedeniyle hayatını kaybedenlerin sadece 17’si 50 yaşın altında. İtalya Sağlık Enstitüsü, görece genç yaşta hastalıktan hayatını kaybedenlerin hepsinin 31-39 arası erkek hastalar olduğuna ve virüs öncesinde bu kişilerin başka ağır hastalıkları bulunduğu vurgulandı.

İtalya Sağlık Enstitüsü’nün uzmanları, koronavirüs sonucu ölenlerin daha önce geçirdiği sağlık sorunlarını da inceledi ve çoğu ölenlerin ortak hastalığı yüksek tansiyon olduğu ifade edildi. Bunu diyabet ve koroner kalp hastalıkları izliyor.

Uzmanlar, hayatını kaybedenlerin ilk belirtilerin ortaya çıkmasından öldürdüğü güne kadar ortalama sekiz günün geçtiğini rapor ediyor. İtalyan Sağlık Enstitüsü uzmanlarına göre koronavirüse yakalananların en çok şikayet ettiği ilk belirtiler ateş ve nefes darlığı. Bu şikayetler de hayatını kaybeden COVID-19 hastalarının üçte ikisinde en çok rastlanan semptomlar. Öksürük sorunundan şikayetçi olanların rakamı ise yüzde 42.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir