Gündem

Corona virüsü fırsatçılarına kötü haber! MASAK harekete geçti!

Sağlık Bakanlığı’nın dün corona virüsü hakkında bir vakanın tespit edildiğini açıklamasından sonra bazı gıdalar, temel ihtiyaç maddeleri, hijyen ürünleri ve bazı tıbbi ekipmanlara fırsatçı firmalar tarafından zam yapıldı. Konuyla ilgili olarak MASAK flaş bir duyuru yayınladı. MASAK tarafından yayınlanan duyuruda, haksız fiyat artışı ve stokçuluk yapan firmalar hakkında soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Dünya geneline yayılan corona virüs hayatın her alanında etkili olmaya devam ediyor. Son olarak corona virüsü Türkiye’de de tespit edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan corona virüsü tespiti sonrası Türkiye’de bazı ürünlere rağbet arttı. İnsanların akın akın marketlere ve eczanelere gittiği, dezenfektan ürünler ile maskeler aldığı öğrenildi. Yaşananlardan sonra bazı fırsatçılar ürünlerin fiyatlarına zam yaptı.

MASAK AÇIKLAMA YAPTI

Corona virüsü fırsatçılarına karşı MASAK harekete geçti. Kurum bazı gıdalar, temel ihtiyaç maddeleri, hijyen ürünleri ve bazı tıbbi ekipmanlarla ilgili olarak haksız fiyat artışı ve stokçuluk yapmak suretiyle haksız kazanç elde eden firmalar hakkında başkanlık tarafından re’sen inceleme başlatıldığı duyurdu.
MASAK tarafından yapılan açıklamada;

“Kamuoyunun dikkatine!
Başkanlığımızca 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 231/c maddesi uyarınca koronavirüs hastalığı gerekçe gösterilerek bazı gıdalar, temel ihtiyaç maddeleri, hijyen ürünleri ve bazı tıbbi ekipmanlar ile ilgili olarak haksız fiyat artışı ve stokçuluk yapmak suretiyle haksız kazanç elde eden firmalar hakkında re’sen inceleme başlatılmıştır.
Bu itibarla, ülkemizin ekonomik güvenliğine yönelik her türlü tehdide karşı kararlılıkla mücadele edilecektir.
Kamuoyuna saygı ile arz olunur.” İfadeleri kullanıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir