Gündem

Corona Virüsü Hakkında Korkutan Araştırma

İngiltere'de ülke genelinde yaklaşık 50 bin kişiye rastgele corona virüsü testi yapıldı. Testlere katılan kişilerden pozitif sonuca sahip olanların yüzde 72'si hiçbir belirtiye sahip olmadığı belirtildi.

İngiltere Ulusal İstatistik tarafından 50 bin kişinin katıldığı rastgele corona virüsü testlerinde enfekte olanların yüzde 72’sinin virüsü taşıdığından haberi olmadığı belirlendi.

Söz konusu çalışma ülke genelinde yapıldı ve bu çalışmada antijen testi uygulandı. Antijen vücuda girdiğinde bağışıklık sistemi tarafından antikor üretimine yol açan yabancı moleküllere deniliyor. Bu sayede test uygulanan kişilerin daha önce Covid-19’la enfekte olup olmadıkları anlaşılabiliyor.

YÜZDE 28’İ BELİRTİLERDEN EN AZ BİRİNE SAHİP

Ulusal İstatistik Ofisi tarafından bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada ülke genelinde yapılan testlerde katılımcılara, öksürük, ateş, tat ve koku kaybı gibi semptomlardan hangilerinin yaşadığının sorulduğunu ve sadece yüzde 28’in söz konusu belirtilerden en az birine sahip olduğunu açıkladığını belirtti.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada sonuçlara dayanarak ülkedeki gerçek vaka sayısının resmi olarak açıklanandan 4 kat daha fazla olduğunu belirtti. Bu doğrultuda İngiltere’de şu ana kadar 320 bin 286 vaka ve 41 bin 381 virüs kaynaklı ölüm kaydedildi ve mayıs ayından bu yana günlük vaka artışı bin civarında seyrediyor.

İlgili Makaleler