Gündem

Corona Virüsü İçin Bilim Kurulu Toplanıyor !

Sağlık Bakanı Koca'nın açıklamalarına göre Türkiye'de corona virüsü tespit edildi. Bunun ardından bugün saat 13:30'da virüs için Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu toplanacak.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek. Ayrıca söz konusu toplantı saat 13:30’da başlayacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece 00.30’da bir basın toplantısı yaptı ve corona virüs şüphesi olan bir hastada test sonuçlarının pozitif çıktığını ifade etti.

CORONA VİRÜSÜ NEDİR?

Corona virüsleri, hayvanlar arasında yaygın olan bir grup virüstür. Nadiren bazı durumlarda, bilim insanları Corona virüslerinin “zoonotik” olduğunu belirtiyor. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’ne göre; “zoonotik” ifadesi, virüslerin hayvandan insana geçebileceği anlamına geliyor.

Corona Virüsü İçin Bilim Kurulu Toplanacak
Corona Virüsü İçin Bilim Kurulu Toplanacak
BELİRTİLERİ NELER?

Peki corona virüsü belirtileri nelerdir? Virüsün semptomları şöyle belirtildi:

Burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, muhtemelen baş ağrısı, kesin olmamakla birlikte birkaç gün sürebilecek ateş. Bağışıklık sistemi zayıf olanlar, yaşlılar ve çok gençler için virüsün zatürre ve bronşit gibi ciddi solunum yolu hastalıklarına yol açma ihtimali bulunuyor. MERS ve Sars gibi ölümcül olabilen ve insana geçen bazı Corona virüsleri olduğu biliniyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir