Gündem

Corona Virüsü İçin O Ülkede Flaş Karar: Haftada 4 Gün İşe Gidilecek

Yeni Zelanda'nın Başbakanı Jacinda Ardern corona virüsü salgınıyla mücadelede erken müdahale ederek başarı yakaladı. Ardern iç turizmi ve ekonomiyi canlandırmak için dört çalışma gübü sistemini getirdi. Ayrıca Başbakan Ardern 3 günlük tatillere geçiş yapılabileceğini belirtti.

Yeni Zelanda’da Başbakan Jacinda Ardern corona virüsü salgınına karşı mücadeleyi kazandıklarını geçen ay duyurmuştu. Ayrıca Başbakan Ardern dün gece çok önemli bir açıklama yaptı ve uluslararası kamuoyunda heyecan yarattı.

TATİL GÜNLERİ 3’E ÇIKACAK

Ardern, yabancı turistlerin ülkeye girişinin yasak olması sebebiyle iç turizmi canlandırmak ve ekonomiyi artırmak için haftanın günlerinde yeni bir düzenleme yapılabileceğini sinyalini verdi. Ardern hafta içinde çalışma günlerinin dört güne inmesinin ve tatil günlerinin de 3 güne çıkmasının gündemlerinde olduğunu söyledi.

Ardern Facebook üzerinden bir canlı yayın yaptı. Canlı yayında Ardern daha kısa bir hafta ile ekonominin artabileceğini ve iç turizmin hareket kazanabileceğini belirterek vatandaşların bu düzenle birlikte iş/günlük yaşam dengesini de sağlayabileceğini ifade etti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler