Gündem

Corona Virüsü İçin Sevindiren Haber Geldi

Dünyanın beklediği corona virüsü için sevindiren haber ABD'den geldi. Turmp virüs için ilk aşı denemesinin bugün yapıldığını ifade ederek bu tarihte en hızlı geliştirilen aşılardan biri olduğunu belirtti.

ABD’nin Washington eyaletinde bugün klinik ortamda ilk aşı denemeleri başlarken İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin AP’ye dayandırdığı habere göre deney kapsamında 4 kişi üzerinde aşı test edilmeye başlandı.

Aşının ilk denendiği kişinin adı açıklanmazken, 43 yaşında iki çocuk annesi bir kişi olduğu ve testlerde yer alan kişilerin herhangi bir risk ile karşı karşıya olmadığı bilgisine yer verildi. Bununla birlikte virüsün genetik kodlarının değiştirildiğini ve bu yüzden deneyde yer alan kişilerin corona virüse bağlı bir sağlık sorunu yaşamayacağı bilgisinin altını çiziyor.

Önümüzdeki günlerde sağlıklı 45 gönüllü denek ile devam edecek olan aşı testlerinin başarıyla sonuçlanması durumunda ilgili federal kurumlardan onay alabilmesi ve halkın kullanımına sunulabilmesi için yetkililer 12 ila 18 ay arasında bir süre öngörüyor.

Corona Virüsü İçin Sevindiren Haber
Corona Virüsü İçin Sevindiren Haber
TRUMP AÇIKLAMA YAPTI

Konu ile ilgili olarak ABD Başkanı Donald Trump tarafından bir açıklama yapıldı. Trump açıklamalarında “Virüsle mücadele ederken, virüsün yayılmasını ve bulaşmasını önlemek için hepimizin kritik rolü var.” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Trump açıklamalarının devamında virüsün hayati tehlike arz etmemesine rağmen, bu kişilerin virüsün yayılmasında katkıları olabileceğine, bu nedenle de dikkatli hareket etmeleri gerektiğini belirtti ve “ABD’liler 10 kişiden fazla gruplar halinde bir araya gelmekten kaçınmalı. İnsanlar barlar, restoranlar, yemek yerlerinden uzak durmalı ve mümkünse seyahat etmemelidir.” dedi.

Açıklamalarında “Trump yönetimi, ulusal çapta sokağa çıkma yasağı düşünüyor.” iddialarına ilişkin ise Trump, “Şu anda ulusal çapta sokağa çıkma yasağı gibi bir düşüncemiz yok. Belki, virüsün yoğun olarak görüldüğü bazı alanlar için bunu düşünebiliriz.”ifadelerine yer veren ABD Başkanı Donald Trump açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Ben burada yönetimimin virüse karşı attığı adımların kontrol altında olduğunu kastettim, virüsü değil. Virüs, şu anda dünyanın hiçbir yerinde kontrol altında değil.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir