Gündem

Corona Virüsü İçin Türkiye’de Bir İlk ! O Belde Karantinaya Alındı

Rize merkeze bağlı Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri için çok önemli bir karar alındı. Buna göre potansiyel corona virüsü vakalarının önüne geçebilmek için belde ve köyler karantinaya alındı.

Potansiyel corona virüsü tehlikesi kapsamında çok önemli bir karar alındı. Buna göre Rize merkeze bağlı Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri vakaların önüne geçebilmek için karantina altına alındı.

Corona virüsü karantina hakkında Rize İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama yapıldı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışlar denetime tabi tutulup, giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden bu bölgede tüm evlerdeki ateş, öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir.

Corona Virüsü İçin Türkiye'de Bir İlk
Corona Virüsü İçin Türkiye’de Bir İlk

Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izalosyana alınacak ya da gerekirse hastaneye kaldırılacaktır. Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir. (Corona virüsü)

Ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir