Gündem

Corona Virüsü İçin Vatandaşlara Vitamin Uyarısı Yapıldı

Kırklareli Valisi Osman Bilgin önemli açıklamalarda bulundu. Bilgin açıklamalarında kentte virüsten ölen 28 vatandaşın 10'unda D vitamini eksikliği olduğunu vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal medya platformundan gerçekleştirdiği canlı yayına katılan Kırklareli Valisi Osman Bilgin corona virüsü salgını hakkında açıklamalrda bulundu. Bilgin açıklamalarında salgın sürecinde vatandaşların dikkat etmesi gereken noktalara değinerek kentte virüsten ölen 28 kişiden 10’unda D vitamini eksikliği olduğunu bu konuda vatandaşların mutlaka hem kendileri hem de çocuklarının D vitamini alması gerektiğini vurguladı.

Vali Bilgin açıklamalarının devamında havaların ısınmasıyla birlikte insanların rehavete kapılmaması gerektiğini ifade ederek alınması gereken önlemlere de değindi. Vali Bilgin kentte virüsten vefat eden 28 hastanın 10’unda D vitamini eksikliği olduğuna vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı:

D VİTAMİNİ UYARISI YAPTI

“Bu hastalığa karşı en büyük önleminiz yürüyüş, yürüyüş, yürüyüş ve sigara içmemek. Yürüyorsanız bu hastalıkla ilgili kesinlikle 10-0 öndesiniz ve sigara içmeyin. Bir de benim gördüğüm D vitamini eksikliği var. Ölen 28 hastamızın 10’unda D vitamini eksikliği tespit edildi. Dolayısıyla D vitamini eksikliği Türk milletinde önemli bir sorun ve burada D vitamini alarak, güneşte çok çok duralım. Bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Lütfen çocuklarımıza D vitamini verelim, kendimiz D vitamini alalım ve bol bol güneşte duralım. Balkonumuz yoksa bile evin penceresine çıkalım, orada ellerimizi açarak güneşlenelim”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler