Gündem

Corona virüsü ile mücadele için sağlık kabinleri kurulacak!

Belediyeler artan corona virüsü vakalarında yükselişi engellemek için önlemler almaya devam ediyor. Salgını önlemek için alınan kararlara bir yenisi eklendi. Ankara Büyükşehir Belediyesi sağlık kabinleri kurmaya karar verildi.

Türkiye’de corona virüsü vakası 670’i buldu. Artan vakalarla birlikte önlemler de sıkılaştırdı. Ankara Büyükşehir Belediye 65 yaş üstü riskli grubun ücretsiz toplu taşıma hakkını kaldırmasının ardından aldığı bir başka kararı daha duyurdu. Belediye, Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nda sağlık kabinleri kurulumu gerçekleştirecek.

Vatandaşlar bilgilendirilecek

Corona virüsle mücadele kapsamında üç sağlık kabini kurulacak. Bir hemşire ile bir sağlık teknisyeninin kabinlerde hizmet yarın 11.00’de faaliyete geçecek. Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, halka acil sağlık hizmeti sağlayacak sağlık kabinleri hakkında vatandaşları bilgilendirecek.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir