Gündem

Corona virüsü ile mücadele sürerken bir de kuş gribi uyarısında bulunuldu!

Türkiye’de corona virüsü salgınına karşı mücadele devam ederken yeni bir salgın endişesi yaşanmaya başladı. Düzce’de son günlerde görülen kuş gribi nedeniyle, Düzce Valiliği İl Tarım Müdürlüğü muhtarlara uyarıda bulundu.

Türkiye’de corona virüsü salgını hayatları etkilemeye devam ederken ve salgınla mücadele sürerken, Düzce’den endişe verici bir haber geldi. Düzce Valiliği İl Tarım Müdürlüğü muhtarları kuş gribine karşı uyardı.

Vatandaşlara uyarılar yapılmalı

Düzce Valiliği İl Tarım Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda; “Sorumluluk alanlarında bulunan vatandaşlarımıza yetiştirdiği kanatlı hayvanlarla ilgili hastalık hakkında uyarıların yapılarak yabani kuşlar ile temasın önlenmesi için kanatlı hayvanların hastalık riski ortadan kalkana kadar dışarıya çıkarılmaması konusunda bilgilendirilmesi, gerekli önlemlerin alınması” istendi.

2015 yılında dünya genelinde Kuş Gribi hastalığı ülkemizi etkilemiş ancak alınan tedbirler sonucu kontrol altına alınmıştı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler