Gündem

Corona Virüsü İstanbul’da Bir Vatandaşta Görüldü İddiası

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında Türkiye'de corona virüsü vakasına rastlanıldığını ifade etmişti. Bakan Koca yaptığı açıklamalarında virüsün hangi ilde olduğunu belirtmemişti. Ancak hasta kişinin İstanbul'da bir vatandaş olduğu iddia edildi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada hızla yayılan corona virüsü Türkiye’ye de sıçraadı. Bakan Koca dün gece bir açıklama yaptı ve bir vatandaşın koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını ve hastanın durumunun iyi olduğunu belirtti.

CORONA VİRÜSÜ İSTANBUL’DA İDDİASI

Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamalarında hasta hakkında bilgi vermedi ve Bakan Koca’nın açıklamalarını aktaran CNN Türk Spikeri Duygu Kaya virüsün İstanbul’da olduğunu iddia etti. Duygu Kaya konuşmasında “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca beklenen açıklamayı yaptı. İstanbul’da bir kişinin test sonucu pozitif çıktı” ifadelerine yer verdi.

KASYERİ İDDİASI

Bir diğer iddia ise corona virüsü Kayseri’de olduğu iddiası. Kayseri İl Sağlık Müdür Ali Ramazan Benli bu konu hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu ve tespit edilmiş vaka bulunmadığını ifade etti. Benli açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Corona Virüsü İstanbul'da İddiası
Corona Virüsü İstanbul’da İddiası

“Havaalanında, yurt dışından gelen hastalarımız ön hekimlerimizin muayenesinden geçirilmektedir. Riskli olacağı düşünülenler yine mahallinde enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından değerlendirilip muayene edilmektedir. Şüpheli vaka olarak belirlenenler 112 ambulansımız ile referans hastanemize korunmalı bir şekilde taşınmaktadır. Sonuçları da Bakanlığımız paylaşmaktadır. Bu görüntü geçen hafta çekilmiştir. Kayseri’de henüz tespit edilmiş vaka yoktur.”

Konu hakkında herhangi bir gelişme olduğunda okuyucularımızla anlık olarak paylaşacağız…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir