Gündem

Corona Virüsü Kabusu Bitmiyor ! Can Kaybı 50 Bin Üzerine Çıktı

Dünya genelinde corona virüsü can almaya devam ediyor. Bu bağlamda virüs nedeniyle can kaybı 50 binin üzerine çıktı.

“Worldometer” internet sitesinde corona virüsü görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalar ve yeni gelişmeler derleniyor. Bu sitede yer alan bilgilere göre dünya genelinde virüs neden iyle hayatını kaybedenlerin sayısı 50 bin 239’a yükseldi. Bunun yanı sıra vaka sayısı ise 980 bin 519’a yükseldi.

Corona virüsü nedeniyle bugüne kadar en fazla can kaybı İtalya’da yaşandı. Buna göre İtalya’da 13 bin 915 kişi hayatını kaybetti. İtalya’yı 10 bin 3 can kaybıyla İspanya izlerken 5 bin 334 ile ABD ve Fransa takip etti.

Corona Virüsü Can Almaya Devam Ediyor
Corona Virüsü Can Almaya Devam Ediyor

Virüs kaynaklı 3 bin 160 ölümün görüldüğü İran, 2 bin 921 ölümün görüldüğü İngiltere, 1339 ölümün görüldüğü Hollanda ve 1011 ölümün görüldüğü Belçika 1000’den fazla can kaybının kayıtlara geçtiği ülkeler oldu.

Çin’in Vuhan kentinde geçen yıl aralık ayında ortaya çıkan corona virüsü salgını şu ana kadar 200 ülke ve bölgeye yayıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir