Gündem

Corona Virüsü Kabusu Devam Ederken Bir Felaket Daha !

Corona virüsü felaketi devam ederken Ukrayna'da bulunan ve nükleer felaketin yaşandığı Çernobil'de orman yangınları başladı. Bu bağlamda meydana gelen olay nedeniyle bölgedeki radyasyon seviyesi 16 buçuk kat arttı.

Ukrayna’da bulunan ve 1986 yılında nükleer felaketin yaşandığı Çernobil’de orman yangını başladı. Bu nedenle bölgedeki radyasyon seviyesi 16 buçuk kat arttı.

ETKİLERİ HALA DEVAM EDİYOR

Sovyetler Birliği döneminde 26 Nisan 1986 yılında Ukrayna’daki Çernobil kentinde bulunan nükleer santralde meydana gelen patlamanın tüm dünyada etkileri hala devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak radyasyon bulunması nedeniyle girilmeyen bölgede 2 gün önce orman yangını başlarken Ukrayna Acil Durumlar Bakanlığı’na bağlı ekipler yangını söndürmek için çalışma başlattı.

140 TON SU İLE MÜDAHALE EDİLDİ

Bu durum hakkında Bakanlık tarafından bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada yangına AN-32P uçağı ve Mİ-8 helikopterinin yanı sıra 80 itfaiye aracı ve 140 personel ile şu ana kadar 140 ton su kullanılarak müdahale edildiği belirtildi.

16 BUÇUK KAT ARTTI

Çernobil kentinde hala nükleer santral faciasının izleri görülürken bölgede radyasyon seviyesi normalin çok üstünde seyrediyor. Çıkan yangın nedeniyle bölgede yapılan son ölçümlerde bu seviyenin daha da aşıldığı duyuruldu.

Ayrıca uzmanlar tarafından bir ölçüm yapıldı. Bu ölçümde Çernobil kentinde radyasyonun normalin 16 buçuk kat üzerinde seyrettiği belirtildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir