Kamu Haberleri

Corona Virüsü Kabusu Ne Zaman Bitecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında önümüzdeki hafta ile birlikte önemli bir eşiğin aşılacağının beklendiğini belirtti ve Ramazan Bayramında büyün milletçe bayram yapacağımızın umut edildiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan corona virüsüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sabah Gazetesi Yazarı Şebnem Bursalı bugünkü köşe yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeyi aktardı. Bu görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Corona virüsü kabusu ne zaman bitecek’ sorusuna yanıt verdi.

Konu ile ilgili olarak Sabah Gazetesi Yazarı Şebnem Bursalı’nın yazısının ilgili bölü şöyle:

Erdoğan’a salgınla ilgili mücadelenin nasıl gittiğini de sordum. En başından bu yana son derece titizlikle ve profesyonelce yürütülen önlem ve alınan kararların sonuç vermeye başladığını söyledi.

CUMHURBAŞKANI VATANDAŞLARIN EVDE KALMASINDAN MEMNUN

Tedbirlerin yanı sıra, sokağa çıkma kısıtlamasının da bu olumlu sonuçta önemli katkı yaptığını ve vatandaşların evde kalmasından duyduğu memnuniyeti de belirtti. Sancaktepe ve Atatürk Havalimanı’nda yapımı devam eden 2 bin 500 yatak kapasiteli sahra hastanelerini de hatırlattı ve bunun yanı sıra Türkiye genelinde yatak kapasitesi ile ilgili hiçbir sıkıntımız olmadığını söyledi.

Maske, tulum ve eldiven ile her tür tıbbi gereç ile ilgili dünya ülkeleri ile mukayese bile edilmeyecek bir üstünlüğümüz olduğunu da hatırlatan Erdoğan; bu hafta ve önümüzdeki hafta uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte salgında çok önemli bir eşiğin aşılacağının beklendiğini de söyledi.

NE ZAMAN NORMALE DÖNECEĞİZ?

Geçmişte olduğu gibi korona salgını sürecindeki yönetim başarısını da hatırlatıp Erdoğan’a; bu olumlu gelişmeler ışığında salgının ne zaman tam olarak biteceğinin beklendiğini sordum. Tamamen bilimsel ve uzmanların yaptıkları değerlendirmelere bakarak, matematiksel bir olay olmasa da algoritmaların olumlu yöne evrildiğini ve belli bir zaman içinde netice alacak duruma gelineceği yönünde umutları işaret etti. Erdoğan’ın son sözü; hepimize bir müjde gibi aslında. “Ramazan Bayramı’nda bütün milletçe çifte bayram yapacağımızı umut ediyoruz inşallah.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler