Gündem

Corona virüsü kapan tam iyileşme sağlayamıyor!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan corona virüsü hakkında Hong Kong Hastanesi'nden Enfeksiyon Hastalıkları Merkezi Başkanı Margaret Owen Zeng korkutucu bir açıklama yaptı. Zeng, hastalığı atlatanların hızlı yürürken nefes darlığı çektiğini belirtti.

Tüm dünyada hızlı yayılan ve binlerce kişinin ölümüne sebebiyet veren corona virüsü hakkında araştırmalar ve çalışmalar devam ediyor. Son olarak 12 kişiden oluşan bir grup üzerinde yapılan araştırma sonrası ulaşılan bilgiler corona virüsüne yakalanıp, atlatan kişilerin tam bir iyileşme sağlayamadığını ortaya koydu.

Akciğer fonksiyonlarında yüzde 20 ila 30’luk düşüş görülüyor

Hong Kong Hastanesi İdaresi’nin çıkan sonuçla ilgili yaptığı açıklamalarda, hızlı yürüyüş sırasında akciğer fonksiyonunun azalması ve nefes darlığı konusunda sıkıntı yaşayabileceklerini bildirildi. Hong Kong Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Merkezi Başkanı Margaret Owen Zeng ise tedavisi biten hastalarla ilgili olarak, “Hızlı yürürken nefes darlığı çekiyorlar. Bazı hastaların akciğer fonksiyonlarında yüzde 20 ila 30’luk bir düşüş görülüyor” açıklamasını yaptı.
Hastalığın uzun vadede etkilerini araştırmaya devam ettiklerini bildiren Owen Zeng, corona virüsü atlatan hastalara akciğerleri güçlendirmek için fizyoterapi uygulandığı açıkladı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir