Gündem

Corona virüsü kontrolünden kaçmak isteyenler WhatsApp grubu kurdu!

Türkiye’de pek çok ilde corona virüsü salgınına karşı trafikte ateş kontrolü yapılıyor. Ancak vatandaşların bu kontrollerden kaçmak için çeşitli yollara başvurdukları ortaya çıktı. Rize Valisi Kemal Çeber, corona virüsü kontrol noktalarından kaçmak isteyenlerin WhatsApp üzerinden haberleştiğini açıkladı.

Corona virüsüne karşı alınan tedbirler arttıkça bazı vatandaşlar bu tedbirlerden kaçmaya devam ediyor. Sokağa çıkma yasağına uymayan bir çok vatandaş bulunduğu gibi corona virüsü kontrol noktalarından kaçan vatandaşlar da olduğu ortaya çıktı. Rize Valisi Kemal Çeber, kent girişlerindeki corona virüsü kontrol noktalarından kaçmak için, vatandaşların WhatsApp gruplarında birbirlerine uyarılarda bulunduklarını açıkladı.

Şu ilacı alınca ateşiniz düşüyor

Vali Çeber konuya ilişkin açıklamasında, “WhatsApp grupları oluşturulmuş. İstanbul’dan Ankara’dan, Bursa’dan Karadeniz’e gelenler birbirleri ile haberleşiyor. Aralarında ‘gece şu köyden geçin, oradaki uygulama gevşek’ veya ‘şu stabilize yoldan giderseniz uygulama yok, rahat geçersiniz’ diye yazışıyorlar. ‘Buradan giderseniz kontroller gevşiyor, şuralarda uygulama noktası’ diye yazanlar da var. Hatta ‘varış noktasına 2 saat kala şu ilacı alınca ateşiniz düşüyor, kontrole yakalanmıyorsunuz’ gibi örnekleri maalesef görüyoruz. Bir taraftan da bunlarla mücadele ediyoruz.” dedi.

Keyfi olarak seyahate çıkanları uyarıyoruz

Kentte keyfi seyahate de izin vermediklerini konuşmasında vurgulayan Vali Çeber, “Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilenler, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar, son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayanlar ve hizmetinin devamına ihtiyaç duyulan üst düzey kamu görevlileri var. Kamu hizmeti yürütenlerin görevleri çerçevesinde seyahat etmeleri gereken kişiler haricinde seyahatlere izin verilmiyor. Keyfi olarak seyahate çıkanlara uyarılarda bulunuyoruz” açıklamasını yaptı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir