Gündem

Corona Virüsü Nedeniyle AVM’ler Kapılarını Kapatıyor

Corona virüsü salgını nedeniyle mağazalardan sonra AVM'lerden de flaş bir karar geldi. AVM'ler geçici süre ile kapılarını kapatıyor. AYD Başkanı Altaş ise bu konuda bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün açıkladığı paket ve vatandaşa “3 hafta evde kalın” çağrısı sonrası perakende sektörü harekete geçti. Bu bağlamda perakende sektörü, çalışanlarını riske atmamak ve düşen ziyaretçi sayıları nedeniyle daha fazla zarar etmemek adına geçici süreli mağaza kapatmalarına başladı.

Dün itibarıyla başta Türkiye’nin en yaygın mağaza ağına sahip LC Waikiki olmak üzere, Vakko, İpekyol, Mudo, Roman, Avva, Twigy, Boyner, Derimod, Mavi gibi yaklaşık 250 marka, mağazasını kapatma kararı aldı.

AVM’LER KAPILARINI KAPATIYOR

Konu ile ilgili olarak Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) de AVM’lerin kapanmasıyla ilgili tavsiye kararını açıklarken AYD Başkanı Hüseyin Altaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“AVM’ler kamu alanı olduğu için kapanma kararı İçişleri ve Ticaret Bakanlığı kararına bağlı olarak alınır. Biz ilk günden beri, vatandaşın en güvenilir ziyaret noktaları olmak için hijyen çalışmalarını en üst seviyede gerçekleştirdik. Linç edilmemize rağmen esnek çalışmaya geçtik. Ancak kapanan mağazalarla AVM’ler hayalet şehir haline geldi. Bazı AVM’ler kendi inisiyatifleriyle kapanma kararı aldı”

Açıklamalarında “AVM’lerde marketler ile eczaneler dışında bütün bölümleri kapatıyoruz” ifadelerine yer veren Altaş çalışanların hak kaybına da uğramayacağının altını çizerek AVM’ler kapalı kaldığı sürece kira almayacaklarını ifade etti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir