Gündem

Corona Virüsü Salgını İçin Çok Önemli İkinci Dalga Açıklaması

Rus immünoloji uzmanı Sergey Nedospasov corona virüsü hakkında önemli açıklamalarda bulunarak ikinci dalga değerlendirmesinde bulundu. Yapılan açıklamada corona virüsü salgınının ikinci bir dalgasının olabileceğini, fakat ikinci dalganın büyük bir olasılıkla ilkinden daha zayıf olacağı vurgulandı.

Rusya Bilimler Akademisi uzmanlarından Sergey Nedospasov yaptığı açıklamalarında corona virüsü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Sergey Nedospasov, Parlamentskaya Gazeta’ya verdiği demeçte corona virüsü salgınının ikinci bir dalgası ihtimalinin bulunduğunu, fakat öyle bir dalganın büyük bir olasılıkla ilkinden daha düşük ölçekli olacağını ifade etti.

“DÜŞÜK ÖLÇEKLİ OLACAK”

Nedospasov açıklamalarında ikinci dalganın aşının olmaması durumunda meydana geleceğine dikkat çekerek “Önleyici aşı yoksa ikinci dalganın başlaması mümkün. Fakat büyük bir olasılıkla ikinci dalga çok daha düşük ölçekli olacak” ifadelerini kullandı.

İkinci bir dalganın ne zaman başlayacağının kesin olarak belirlenmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Nedospasov, virüsün ve sağlık sistemlerinin özelliklerinin yanı sıra ayrı nüfusların yaşamının sürelerin tahmin edilmesini zorlaştırdığını ifade etti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler