Gündem

Corona virüsü salgını nedeniyle fiyatı artan ürünler!

Türkiye’de Covid-19 salgını sonrası bazı ürünlerin fiyatında artış yaşandı. Virüsten korunmak isteyen insanların bazı gıda ve temizlik ürünlerine talebi arttı. Artan talebi fırsat bilen satıcılar ise o ürünlere zam yaptılar.

Corona virüsü salgınının Türkiye’ye sıçramasıyla beraber bazı gıda ve temizlik ürünlerinin fiyatlarında artış yaşandı. Corona virüsü salgını sonrası Bilim Kurulu’ndan yapılan “kolonya virüse karşı faydalıdır” açıklamasından sonra vatandaşlar akın akın kolonya satış noktalarına koştular. Kolonya gibi sabun, maske, eldiven ve dezenfektan ürünlerin satışlarında da patlama yaşandı. Fırsatçılar tarafından kriz paraya çevrildi.

Zencefilin fiyatı yüzde yüz attı

Öte yandan bağışıklığını güçlendirmek isteyen insanlar tarafından da gıda ürünlerine talep arttı. Kelle paça, ciğer, pekmez gibi ürünlerin satışı artış yaşandı. Yaş zencefilin ise fiyatı iki katına çıktı. Samsun’da yaklaşık 40 yıldır aktarlık yapan Tayyar Çalık korona virüsü tedbirleri sonrasında kapanması ve ürünün ülkeye girişinde yaşanan sıkıntı nedeniyle yaş zencefilin fiyatında yüzde yüz artış olduğunu söyledi. Vatandaşların corona virüsünden korunmak için bağışıklık sistemini güçlendirmek üzere ıhlamur ve taze zencefile ilgi gösterdiğine değinen Çalık, yaş zencefilin şu anda birçok yerde 55 ile 75 lira arasında fiyatlarla satıldığını, stok durumuna göre bu fiyatların sürekli değiştiğini açıkladı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir