Gündem

Corona virüsü salgını nedeniyle işten çıkarıyorlar etiketi gündem oldu!

Corona virüsü salgını nedeniyle devlet yetkilileri tarafından vatandaşlara evde kalın çağrısı yapıldı. Salgının önlenmesi için çok sayıda işletme kapatıldı. Bu süreçte bazı çalışanlar işten çıkarılırken, bazılarına da ücretsiz izin verildi. Bu durum hakkında Fatih Portakal “İşten çıkarılanların sesi olacağız” dedi, #iştençıkarıyorlar etiketi gündem oldu.

Türkiye’de corona virüsü salgını ile birlikte bir çok sektörde durgunluk yaşanıyor. Devlet yetkilileri tarafından vatandaşlara evde kalmaları ve kendi OHAL’lerini ilan etmeleri için uyarıları da bulunuyor. Ayrıca 81 ile gönderilen genelge ile de corona virüsü kapsamında, cafeler, düğün salonları, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, gösteri salonlarına kadar bir çok işletme kapatıldı. Ayrıca bazı şirketler virüsün yayılmasını önlemek için kendileri kapatma kararı aldılar. Tüm bu durum bir çok insanın işten çıkarılmasına yada ücretsiz izne ayrılmasına neden oldu.

Birçok insan etikete destek oldu

Konu hakkında Fatih Portakal’ın açıklamaları twitter’da en çok konuşulan konular arasına girdi. Fox Haber sunucusu Fatih Portakal “Hani işten çıkartmalar olmayacaktı ya, biz fox haber olarak işten çıkartılan yurttaşların sesi olacağız bundan sonra. Size Ankara’dan size İstanbul’dan Sabiha Gökçen Havalimanından işten çıkarılan insanların haberlerini ekranlara getireceğiz. “ açıklamasını yaptığı programda “İşten çıkarılanların sesi olacağız” dedi, #iştençıkarıyorlar etiketi TT oldu. Bir çok insan tarafından işten çıkarıldıklarına dair mesajlar gönderildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir