Gündem

Corona Virüsü Salgınında Korkunç Semptomlar Ortaya Çıktı

Corona virüsü salgını kapsamında gün geçtikçe yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Corona virüsü hastalığı kapsamında korkunç semptomlar ortaya çıktı. Peki bu semptomlar hangileri?

Corona virüsü salgını kapsamında önemli bilgiler geliyor. Corona virüsü hastalığı sadece solunum yollarını tahrip etmiyor ve vücudu ciddi derecede olumsuz etkiliyor. Bu doğrultuda virüs ayak parmaklarından kafaya kadar insan derisinde bir çok semptomlara neden oluyor.

ORTAYA ÇIKAN SEMPTOMLAR

Corona virüsü salgını kapsamında hasta olan kişilerde deri yüzeyinde küçük kırmızı noktalar ortaya çıkıyor. Bunun yanı sıra Konjunktivit olarak da adlandırılan kırmızı gözler koronavirüse yakalanmış hastalarda görülen bir diğer sorun. Ayrıca corona virüsü parmaklarda geniş çaplı deri tahrişlerine yol açarken sıklıkla ayak parmaklarında ve topuklar da görülse de el bölgesinde de aynı sorunla karşılaşılıyor.

KURDEŞEN ÇIKARMAK

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle görülen bir diğer cilt problemi de kurdeşenler. Kırmızı ya da pembe şeklinde ortaya çıkan kurdeşen genellikle kısa süreli oluyor. Ancak 10 güne kadar sürekli kurdeşen çıkarmanın mümkün olduğu belirtiliyor.

KABARCIKLAR

Su kabarcığı ya da keseli kabarıklıklar yine tüm vücudu etkileyen koronavirüs rahatsızlıkarından. Bulgulara göre su kabarcıkları çoğunlukla elde olmak üzere hastalığın ilk zamanlarında görülüyor. Orta şiddette geçecek hastalıklara işaret ettiği ifade ediliyor.

DAMARLARDA MAVİLİK

Livedo retikülaris ya da damarların maviye dönüşmesi Covid-19 hastalarında görülen cilt problemlerinden bir diğeri. Cilt morarmış bir görüntüye de sahip oluyor ve ileri yaşlı insanlarda hastalığın sert geçeceğine işaret ediyor.

Bunun yanı sıra Çocuklarda görüldüğü belirtilen bağışıklıkla ilişki bu sorunda çocukların vücutlarında iltihaba bağlı geniş kızarıklıklar görülüyor. Bu doğrultuda bu komplikasyonun nadir görüldüğü belirtildi ve hastalığa yakalandıktan 3 ay sonra da bunu görmek mümkün oluyor.

Ayrıca ağır geçen corona virüsü hastalığının ardından saç dökülmesi ile de karşılaşılabildiği belirtiliyor. Hastalık sonrası düzenli demir alımıyla saçların yeniden çıkacağı ifade edildi.

İlgili Makaleler