Gündem

Corona virüsü salgınında ölenler parklara mı gömülecek? ABD’de şaşırtan tartışma!

Dünyada corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkeler arasında İtalya, İspanya ve ABD yer alıyor. Her geçen gün artan ölümler nedeniyle ABD’de şaşırtıcı bir konu gündeme geldi. New York'ta corona virüs salgınında ölenlerin parklara gömülmesi tartışılıyor.

Tedavisi henüz bulunamayan corona virüsü binlerce insanın ölümüne neden oldu. İspanya ve İtalya’da vaka sayısındaki fazlalıklar nedeniyle sağlık sistemi çökerken, ABD’de ölenleri gömecek daha fazla kaynağa ihtiyaç olduğu ortaya çıktı. New York Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı Mark Levine sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada cenazelerin geçici bir süre parklara gömülebileceğini belirtti.

Bir mezara 10 tabut konulacak

Corona virüsü yüzünden ölenlerin sayısının her geçen gün arttığını ve bütün morgların dolu olduğunu belirten Levine, hastanelere her biri 100 cenazelik, 80 soğutucu kamyon gönderildiğini açıkladı. Yakında bu kamyonların da dolacağını dile getiren Levine “Muhtemelen, New York parkları mezarlık olarak kullanılacak (evet doğru okudunuz). Hendekler bir mezara 10 tabut konulacak şekilde kazılacak. Bu onurlu, düzenli ve geçici bir şekilde yapılacak ama New Yorklular için yine de zor olacak.” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir