Gündem

Corona Virüsü Sebebiyle Vatandaş Marketlere Koştu ! Raflar Boşaltıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın corona virüsü açıklamasının ardından vatandaşlar marketlere akın etti. Raflar boşaltıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de koronavirüs şüphesi olan bir vatandaşın test sonucunun pozitif çıktığını dün gece açıklamıştı. Bunun üzerine vatandaşlar tarafından tedbirlerin alınması için marketlere akın edildi. Vatandaşlar marketlerde yaptıkları alışverişler ile rafları boşalttı.

VATANDAŞ MARKETLERE HÜCUM ETTİ

Dün gece saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından çok önemli bir açıklama yapılmıştı. Bakan Koca bir vatandaşımızda corona virüsü tespit edildiğini ifade etmişti.

Yaşanan durumun, bir salgın değil tek bir vaka olmasına rağmen İstanbul ve İzmir’de bazı vatandaşlar, marketlere akın etti.

Marketlerde alışverişlerini yapan vatandaşlar makarna, un ve tuvalet kağıdı raflarını boşalttı.

Bunun ardından vatandaşlar kolonya ve maske alımı için de seferber oldu. Kuyruklar oluşturan vatandaşlar tedbir için alışverişlerini yapıyorlar.

Corona Virüsü Duyan Markete Koştu
Corona Virüsü Duyan Markete Koştu

Coronavirüse karşı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, en etkili yöntemin elleri 20 saniye sabun ve suyla yıkamak olduğunu açıkladı. Bunun dışında kolonya kullanılması da tavsiye edildi. Virüsün ülkemize gelmesi ile birlikte de hem maske hem de kolonya fiyatları bir anda fırladı.

Corona virüsün ülkemizde çıkmasının ardından vatandaşlar dezenfekte için kolonyaya başvurdu. Birçok yerde kolonya satışı yapan dükkanların önünde kuyruklar oluştu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir