Gündem

Corona virüsü sosyal mesafesine uymayanlara mermi sıkıldı!

Çin’in Wuhan eyaletinden tüm dünyaya yayılan corona virüsüne karşı her ülke farklı tedbirler uyguluyor. İnsandan insana bulaşma özelliği ile hızlıca yayılan virüsten en önemli korunma yöntemi ise sosyal mesafeyi korumak. Güney Afrika’da ise buna dikkat etmeyen vatandaşlara ilginç bir müdahale yöntemi uygulandı. Süpermarket kuyruğunda arada mesafe bırakmadan bekleyen halka polis tarafından plastik mermi sıkıldı.

Covid-19 neredeyse bütün dünyaya yayıldı. Güney Afrika’da 1170 kişi virüs ile enfekte olurken, 1 kişi virüs yüzünden hayatını kaybetti. Salgının yayılmasını engellemek ve virüsü durdurmak için hükumet tarafından 3 haftalık sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mesafeye korumayana polis müdahalesi

Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde ise halk bir alışveriş merkezinin önünde kuyruk oluşturdu. Sosyal mesafeyi korumadıkları görünün insanlara polis tarafından plastik mermi ile ateş edildi. Market önünde bekleyen insanlar polisin müdahalesi karşısında şaşkınlık ve korku yaşadılar. Sıra bekleyen bir annenin, kucağındaki bebeğiyle yere düştüğü görüldü.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir