Gündem

Corona Virüsü Tedavisi İçin İlaç Açıklandı: Test Sonuçları Kanıtladı

Çin tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Favipiravir isimli ilacın corona virüsü hastalığı için iyileşme sürecini hızlandırdığı belirtildi.

Çin Ulusal Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi Başkanı Zhang Xinmin corona virüsü için çok önemli açıklamalarda bulundu. Başkan açıklamalarında “Favipiravir” isimli ilacın yeni tip korona virüsün iyileşme sürecini 11 günden 4 güne indirdiğini belirtti.

VİRÜS İÇİN EVİNDİREN GELİŞME

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede birçok ülkeye yayılan yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle şu ana kadar 7 bin 951 kişi hayatını kaybetti. Dünyada büyük korku yaratan ölümcül virüsle ilgili Çin’den çok önemli bir açıklama yapıldı. Buna göre “Favipiravir” isimli ilacın yeni tip korona virüsün iyileşme sürecini 11 günden 4 güne indirdiği kanıtlandı.

Çin Ulusal Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi başkanı Zhang Xinmin tarafından konu ile ilgili olarak bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Shenzhen’de 80 hastayı kapsayan bir klinik araştırma yapıldığını belirterek, “Favipiravir” isimli ilacın hafif ve düzenli vakalar için iyileşme süresini 11 günden 4 güne indirdiğini ifade ederek yan etkisinin gözlemlenmediğini belirtti.

Öte yandan, Çin Ankara Büyükelçiliği de bu önemli gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Sosyal medya aracılığı ile yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Favipiravir isimli ilacın KOVID-19’un iyileşme sürecini 11 günden 4 güne indirdiği kanıtlandı! 2014’ten beri Japon eczanelerinde bulunan ilacın etkinliğini Çin Ulusal Biyoteknoloji Merkezi başkanı Zhang Xinmin Salı günü yaptığı toplantıda anlattı”

Çin’in Hefei eyaletinde bir şirketin koronavirüsünü 15 dakika içinde tespit eden bir kit geliştirdiği öne sürülmüştü. Bu gelişme hakkında da Çin Ankara Büyükelçiliği sosyal medya hesabından bir açıklama yapılarak “15 dakika! Hefei, Çin’de bir firma 15 dakikada sonuç veren yeni koronavirüsü test kitleri üretti” denildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir