Gündem

Corona virüsü tedbirleri kapsamında tüm kafeler kapatılıyor!

Çin’in Wuhan kentinde bir pazardan çıktığı söylenen ölümcül corona virüs tüm dünyada önemli sosyal ve ekonomik değişiklikler yarattı. Virüsün Türkiye’ye de sıçraması ve yayılmasının önlenmek istenmesi amacıyla alınan tedbirlerde önemli ölçüde artış yaşandı. Son olarak İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile genelge gönderildi. Gönderilen genelgede bütün illerdeki tüm kafelerin bugün itibariyle faaliyetlerini durduracağı bildirildi.

Tüm dünyayı saran corona virüsü Türkiye’de yetkili makamların önemli tedbirler almasına neden oldu. İnsanların en çok toplandığı alanların geçici süre ile faaliyetlerini durdurması için İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile genelge gönderildi.

Genelgede ile herkesin en çok insan sirkülasyonunun yaşandığı mekânlar olan kafelerinde faaliyetlerini geçici süre durduracağını bildirildi.

Hangi işletmeler kapatılacak?

Valiliklere gönderilen genelgede, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları, çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin bugün saat 24.00’da geçici süre ile faaliyetlerini durduracağı bildirildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir