Gündem

Corona virüsü uyarısı yapıldı: Ellerinizi sıcak suyla yıkamayın!

Corona virüsü hakkında yapılan çalışmalar devam ederken uzmanlardan da açıklamalar yapılmaya devam ediliyor. Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara virüsten korunmak için elleri sıcak suyla yıkamanın doğru olmadığını söyledi. Kara, virüsün su ve sabunun etkisinden kurtulmasına neden olabileceğini bildirdi.

Türkiye’de artan corona virüsü vakalarına karşı Bilim Kurulu Üyelerinden vatandaşlara korunma yolları hakkında açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bazı vatandaşlar virüsün üzerinde ellerin sıcak suyla yıkamanın daha etkili olduğunu düşünüyor. Ancak Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara bunun yanlış bir davranış olacağını bildirdi. Twitter üzerinde açıklama yapan Kara, elleri sıcak suyla yıkamanın virüsten korumayacağını, virüsün su ve sabunun etkisinden kurtulmasına neden olabileceğini ifade etti.

Musluk suyunun sıcaklığında yıkayın

Twitter üzerinden açıklama yapan Bilim Kurulu Üyesi açıklamasında, “Ellerimizi sıcak su ile değil, musluk suyunun sıcaklığı ile yıkamalıyız,
Sıcak su, ellerimizin üzerinde yer alan por olarak adlandırdığımız boşlukların açılmasına ve o küçük alanlara mikroorganizmaların girerek, su ve sabunun etkisinden kurtulmasına neden olabilir.” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir