Gündem

Corona Virüsü Vaka Artışı Olan İller Açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında corona virüsü salgınında vakaların en çok arttığı şehirleri belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın corona virüsü salgını hakkındaki açıklamalarını Hürriyet yazarı Ahmet Hakan köşesinde kaleme aldı. Bu yazıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı vaka artışı olan 10 şehir belirtildi.

Söz konusu yazıda Bakan Koca’nın İstanbul için durumun aynı olduğunu, ciddi bir artış olmadığını söylediği aktarıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında Orta Anadolu ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde artış görüldüğünü belirtti ve dikkatlerin bu iki bölgede olduğunu ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında İzmir ‘de kısmi bir artış görüldüğünü ancak durumun kontrol altına alındığını vurguladı.

VAKA ARTIŞI OLAN İLLER

Bakan Koca’nın açıklamalarına göre vaka artışı olan iller şöyle oldu:

ANKARA

Konya,

Kayseri,

Urfa,

Mardin,

Diyarbakır,

Erzurum,

Batman,

Van,

Ağrı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarının devamında Mersin ile Manisa’da da artış görüldüğünü, ancak durumun yukarıdaki 10 şehre göre daha kontrollü olduğunu belirterek düşüş görülen iller ise şöyle oldu:

DÜŞÜŞ GÖRÜLEN İLLER

Gaziantep,

Mardin,

Şanlıurfa,

Batman

İlgili Makaleler