Gündem

Corona Virüsü Vaka Sayılarının Arttığı 5 İlimiz Açıklandı

Yapılan toplantılar kapsamında seyahat yasağının kalkması ile birlikte vakaların Anadolu illerine yayıldığı belirtildi. Mart ve Nisan aylarında vaka sayısının yüzde 60’ı İstanbul’da görülürken şimdi diğer kentlerdeki vaka oranının yüzde 60’a çıktığı belirtildi. Bu veriler illerden gelen haberler ile destekleniyor.

BURSA

Bursa Valisi Yakup Canbolat sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Canbolat açıklamalarında Bursa’da corona virüsü vakalarının arttığını belirtti ve “Hijyene, sosyal mesafe kuralına, maske kullanımına mutlaka uyalım, uymayanları uyaralım” ifadelerini kullandı.

ARDAHAN

Bunun yanı sıra Ardahan’da vaka sayıları sıfırlanmıştı. Ancak şehir dışından gelenler nedeniyle 18 kişide corona virüsü tespit edildiği belirtildi. Bunun ardından 5 ilçede maskesiz sokağa çıkma yasağı getirildi.

ADANA

Adana Valiliği, vaka sayısında önemli oranda artış meydana geldiğini belirtti ve kenteki camilerden anons yapılarak “Dikkat koronavirüs vaka sayısı arttığı için maske takalım, sosyal mesafeye uyalım” denildi.

KONYA

Bilindiği gibi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçen hafta Konya’daki hasta sayısının artışına dikkat çekmişti. Bu bağlamda Çumra’da taziye ziyaretinde 22 kişiye virüs bulaşınca bir köy karantinaya alındı.

KOCAELİ

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na giren bir öğrencinin testi pozitif çıkmıştı. Adayın corona virüsü olduğu öğrenilince tek başına başka bir salonda sınava girmesi sağlandı. Temas ettiği 15 öğrenci ve bir öğretmen de izolasyona alındı.

İlgili Makaleler