Genel

Corona virüsü vaka sayısı belli oldu! İşte 6 Mayıs Türkiye tablosu!

Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basına yaptığı açıklamada Türkiye’de corona virüsü salgınında birinci dönemin tamamlandığını ve ‘kontrollü sosyal hayat’ dönemine geçildiğini açıkladı. Bakan Koca’nın önemli açıklamalarından sonra Sağlık Bakanlığı tarafından 6 Mayıs 2020 güncel corona virüsü tablosu yayınlandı.

Bugün video konferans yöntemi ile yapılan Bilim Kurulu Toplantısı ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’de virüsün ortaya çıktığı günden bu yana alınan önlemlerin başarılı sonuç verdiğini ifade eden Bakan Koca, Covid-19’da birinci dönemin kapandığını ve ikinci dönemin başladığını duyurdu. Bu döneme ‘kontrollü sosyal hayat’ ismini verdiklerini bildiren Bakan Koca, artık yeni normal ile belirli kurallar çerçevesinde hayatımıza devam edeceğimizi bildirdi. Sosyal mesafe ve hijyen gibi önemli tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğinin altını çizen Bakan Koca, hala en güvenli yerlerin evler olduğunu açıkladı. Bakan Koca’nın kamuoyuna yaptığı açıklamaların ardından Sağlık Bakanlığı tarafından 6 Mayıs 2020 güncel corona virüsü tablosu yayınlandı.

İşte Türkiye’de günlük corona virüs tablosu:

Türkiye’de bugün uygulanan 30 bin 303 test sonucunda 2 bin 253 kişide daha corona virüsü tespit edildi. Bugün virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 64 olarak kaydedilirken, iyileşen vaka sayısı ise 4 bin 917 olarak bildirildi. Böylece Türkiye’de toplam vaka sayısı 131 bin 744’e yükseldi. Toplamda Covid-19 yüzünden vefat edenlerin sayısı 3 bin 584, yoğun bakımda tedavi görenlerin bin 278 ve entube hasta sayısı 669’u buldu. Tabloda corona virüsünden kurtularak iyileşenlerin sayısının ise 78 bin 2020 olduğu görüldü.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler