Gündem

Corona Virüsü Yazın Geçmeyecek Mi? Sıcak Ülkelerde Vaka Sayısı Yükseliyor

Bilindiği gibi corona virüsünün sıcak havalarda etkisini kaybedeceği söylenmişti. Ancak sıcaklığın 32 derece olan Maldivler'de corona virüsü vaka sayısı 13'e yükseldi. Ayrıca Afrika ülkelerinde virüsten dolayı hayatını kaybeden kişi sayısı 4 oldu.

Bilindiği gibi ‘Sıcak hava, korona virüs salgınını önleyecek’ tezi öne sürülmüştü. Ancak bu tez kendiliğinden çürüdü. Dünyanın en sıcak ülkelerinde bir corona virüsü vakaları görülüyor. Hatta bu vakalarda hayatını kaybedenler de var.

SICAK ÜLKELERDE DE VAR

Son olarak en gözde tatil ülkesi Maldivler’de, 13 vaka tespit edildi. Hava sıcaklığının 32 derece gösterdiği Güney Asya ülkesinde virüs tespit edilen tüm kişilerin yabancı olduğu, bunlardan bir kısmının turist, bir kısmının da göçmen işçiler olduğu açıklandı.

Konu ile ilgili olarak Maldivler hükümeti tarafından İspanya, Almanya, Fransa, İtalya, Güney Kore, Çin ve Bangladeş’ten turistlerin ülkeye girişi yasaklanmıştı.

Sıcak Ülkelerde de Corona Virüsü Görülüyor
Sıcak Ülkelerde de Corona Virüsü Görülüyor

Afrika’da ise Sudan, Gine, Etiyopya, Kenya, Gabon, Fildişi Sahili, Gana, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Burkina Faso, Mısır, Cezayir, Nijerya, Senegal, Kamerun, Tunus, Güney Afrika ve Fas’ta corona virüsü vakaları görüldü ve bunlardan 4’ü hayatını kaybetti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir