Gündem

Corona virüsü yüzünden eve kapanan vatandaşlar için ücretsiz Psikolojik Danışmanlık Hattı kuruldu!

Corona virüsü salgınının Türkiye’ye sıçraması nedeniyle vatandaşlar yetkililerin “evde kalın” çağrılarına uydu. İstanbul’da eve kapanan vatandaşlar için, salgın sonucu oluşan psikolojik sorunların çözülmesi için bir uygulama başlatıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, İstanbulluların psikolojilerini güçlü tutmak için "Psikolojik Danışmanlık Hattı" kuruldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından corona virüsü nedeniyle sosyal izalasyon gerçekleştiren vatandaşlara psikolojik destek verileceği açıklandı. Corona virüse karşı halk sağlığını desteklemeye devam edeceğini açıklayan belediye, İstanbulluların kaygı düzeylerini dengelemek, bilgi kirliliği kaynaklı endişelerini gidermek ve psikolojilerini güçlü tutmalarını sağlamak amacıyla, “Psikolojik Danışmanlık Hattı” uygulamaya soktuklarını bildirdi. Haftanın 7 günü hizmette olacak hatta salgın sonucu stres kaynaklı sorunlar yaşayan vatandaşlara ücretsiz yardımcı olacak.

Belediye tarafından duyurulan destekle ilgili şu açıklama yapıldı:

Covid-19 Pandemisi ile mücadele kapsamında “Evde Kal” çağrısının ardından sosyal izolasyon yaşayan İstanbulluların kaygı düzeylerini dengelemek, bilgi kirliliği kaynaklı endişelerini gidermek ve psikolojilerini güçlü tutmalarını sağlamak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından “Psikolojik Danışmanlık Hattı” hizmete alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Psikolojik Danışmanlık Hattı” haftanın 7 günü 08.00 ile 24.00 saatleri arasında 0 (212) 449 49 00 numarası üzerinden İstanbullulara hizmet verecek. Hattı arayan yurttaşlar pandemi sonucu oluşan sendromlar, sosyal izolasyon ve stres kaynaklı sorunlarla ilgili destek alabilecekler.

İBB PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HATTI’NDAN VELİLER DE FAYDALANABİLECEK

Pandemi riski sebebiyle uzaktan eğitime geçilmesi dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ailelere, çocuklar için özel destek sağlayacak Psikolojik Danışmanlık Hattı’nı arayan velilere, alanında uzman psikologlar tarafından; aile içi iletişim, ev içinde eğitici faaliyetler ve aile içi sosyal aktiviteler gibi destekleyici programlar sunulacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir