Gündem

Corona virüsün kaynağı Wuhan’dan Avrupa’ya seferler başladı!

Corona virüsün kaynağı olan Çin'in Wuhan kentinde yaşam normale dönmeye başladı. Çin Devlet Demiryollar, Wuhan'dan Avrupa'ya gerçekleşecek demiryolları seferlerinin başladığını açıkladı.

Corona virüs (Covid-19) salgınının kaynağı olan Çin’in Wuhan kentinde her şey eski haline dönmeye başladı. Hayatın gittikçe normale dönerken Çin Devlet Demiryolları’nın açıklamasına göre Wuhan’dan Avrupa’ya yük taşıyan demir yollarının bütünden itibaren faaliyete geçtiği belirtildi. Wuhan’dan Avrupa’ya olan ilk sefer Almanya’nın Duisburg şehrine yapılacak.

Wuhan’dan Avrupa’ya gerçekleştirilen yük taşıma demiryollarının seferleri, corona virüs nedeniyle sekteye uğramıştı ancak her şeyin normale dönmesiyle seferlere tekrar başlandı. Çin Devlet Demiryolları’nın açıklamasına göre, Vuhan’dan kalkan ve 50 kargo konteyneri taşıyan yük treni, Almanya’nın Duisburg şehrine doğru ilerlemeye başladı.

AVRUPA’NIN ÇEŞİTLİ ÜLKELERİNE TESLİMAT

Çeşitli günlük malzemeler ve tıbbi gereçlerle yüklü trenin yolculuğunun yaklaşık 15 gün sürmesi bekleniyor. Çin’in en büyük endüstri şehirlerinden biri olarak faaliyet gösteren Wuhan’da tıbbi gereçlerin üretilmesinin dışında otomobil yedek parçaları, elektronik aletler ve telekomünikasyon ürünleri de yapılıyor. Bu ürünler Avrupa’da başta Almanya olmak üzere Fransa ve Polonya gibi çeşitli ülkelere gönderiliyor.

Almanya’nın Köln şehrinde ikamet eden Ahmet Arpacı, corona virüsle olan mücadelesini kazandıktan sonra corona virüsünü Çin’in Wuhan şehrinden gelen endüstriyel yedek parçalarından kapmış olma ihtimali olduğunu belirtti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir