Gündem

Corona virüsün yeni belirtisi ortaya çıktı!

Çin Wuhan’da ortaya çıkan ve binlerce insanın ölmesine neden olan corona virüsünün tespiti için yeni bir belirti ortaya çıktı. Bir hastaya test yapmak için ateş, kuru öksürük gibi hastalık öyküsüne bakan doktorlar artık hastada, konjonktivit belirtilerinin olup olmadığına da bakacak.

Covid-19 üzerine yapılan çalışmalarla her gün yeni bir bilgi daha elde ediliyor. Dünya geneli yarım milyonu aşan vaka sayısı ve binlerce insanın ölümüne neden olan corona virüsü hakkında yeni bir veri elde edildi. Ocak ayından bu yana süre gelen salgında hastalığın en önemli bulgusu olarak yüksek ateş ve kuru öksürük kabul edilirken, ABD’li doktorlar tarafından halk arasında kırmızı göz hastalığı olarak bilinen konjonktivit belirtilerinin de hastalık belirtisi olabileceğine dikkat çekti.

30 hastadan biri konjonktivit

Amerikan Oftalmoloji Akademisi doktorları, hastalık üzerinde yaptıkları incelemelerde corona virüs’ün belirtilerinden birinin konjonktivit olabileceği konusunda uyardı. Çalışmalarında Çin’deki verileri inceleyen doktorlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören her 30 hastadan birine konjonktivit tanısı konulduğunu aktardı. Başka bir çalışmada ise 30 hastaneden toplanan veriler ile birlikte 1099 Koronavirüs hastasının 19’unda konjonktivit tespit edildi.

Corona virüsün diğer belirtileri:

Kuru öksürük, yüksek ateş, boğaz ağrısı, nefes darlığı, yorgunluk, baş ağrısı, nezle ve ishal

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir