Sağlık

Corona Virüsünde Bağışıklık Testi Yapılmaya Başlandı

Corona virüsü testleri yapılmaya devam ederken o ülkede yeni bir test yapılmaya başlandığı ifade edildi. Buna göre corona virüsü testinin yanı sıra corona virüsü bağışıklık testi yapılmaya başlandı.

Birçok ülke corona virüsü salgını için aşı ve test çalışmalarına devam ediyor. Ukrayna’da corona virüsü testine ek olarak corona virüsü bağışıklık testi yapılmaya başlandı. Bu konu hakkında Ukrayna Sağlık Bakanı tarafından da bir açıklama yapıldı.

Ukrayna Sağlık Bakanı yaptığı açıklamalarında yeni uygulamanın Ukrayna genelindeki birçok hastanede hayata geçirildiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“1624 TEST POZİTİF”

“koronavirüse karşı bağışıklık testi Ukrayna’da bölge ve şehir hastanelerinde yapılmaktadır. Koronavirüse karşı insan vücudunda oluşan bağışıklık direncine ilişkin yapılan test sayısı bugün itibariyle 40 bin 600’ü bulmuş, pozitif sonuç aldığımız test sonucu ise bin 624 olmuştur”

“HENÜZ KAZANMIŞ GÖRÜNMÜYORUZ”

Bunun yanı sıra Sağlık Bakanı ülke genelinde salgınla mücadelenin devam ettiğini belirterek karantina kurallarını esnetme ile karantinadan tamamen çıkışın karıştırılmaması gerektiğini vurguladı ve “Açıklanan rakamlara bakıldığında salgınla yapılan mücadeleyi henüz kazanmış görünmüyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Ukrayna’da yapılan 40 bin 600 koronavirüs bağışıklık testi sonucunda bin 624 kişinin koronavirüse karşı güçlü bir bağışıklığı olduğu saptandı.

İlgili Makaleler