Gündem

Corona Virüsünden En Çok Etkilenebilecek İlçeler Açıklandı

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yayılmaya devam eden corona virüsü hakkında Prof. Dr. Onur Başer açıklamalarda bulundu. Başer açıklamalarında virüsten etkilenebilecek illeri ve ilçeleri belirtti.

Sağlık Baknaı Fahrettin Koca dün yaptığı açıklamalarında corona virüsü olan illerimizi belirtti. Bakan Koca’nın açıklamalarına göre virüs Türkiye genelinde tüm illerimize yayıldı.

Buna göre vaka sayısı 8 bin 852 ile İstanbul iller arasında en çok vaka listesinde birinci sırada yer alırken ardından İzmir ve Ankara geliyor.

ABD’de araştırma görevlisi olan Prof. Dr. Onur Başer ise İstanbul ve Ankara’da corona virüsünün yayılma hızı üstünde bir araştırma yaptı.

EN ÇOK ETKİLENEBİLECEK İLÇELER

Başer araştırmasında bu iki ilimizde corona virüsünün en çok etkileyebileceği ilçeleri belirtti. İşte o bölgeler:

Esenler, Zeytinburnu, Bahçelievler, Güngören, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Fatih ve Esenyurt.

En az riskli bölgeler ise Çatalca, Şile, Adalar, Silivri, Büyükçekmece, Beykoz, Sarıyer, Başakşehir, Arnavutköy ve Tuzla.

Onu Başer Ankara’nın ilçeler bazında virüs yayılma hızını da hesapladı ve en sıkışık bölgenin Keçiören olduğunu belirtti.

Ankara’da Mamak ve Sincan da riskli bölgeler arasındayken, az riskli bölgeler ise Bala, Güdül, Haymana ve Evren oldu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir