Gündem

Corona virüsüne karşı önemli bir keşifte bulunduğunu söyleyen bilim insanı öldürüldü!

Pittsburgh Üniveristesi Tıp Fakültesi'nde görevli Profesör, corona virüsüne karşı önemli bir keşifte bulunduğunu söyledikten sonra öldürüldü. 37 yaşındaki bilim insanının evde yalnız olduğu sırada silahlı bir saldırıya uğradığı öğrenildi. Ölüm haberinin duyulmasının ardından çok sayıda sosyal medya kullanıcısı profesörü ilaç şirketleri tarafından öldürüldüğünü iddia etti.

3 milyon 500 binden fazla insanın enfekte olmasına neden olan Corona virüsüne karşı, neredeyse tüm dünya laboratuvarları çalışmalar yapmaya devam ediyor. ABD’de Pittsburgh Üniveristesi Tıp Fakültesi’nde görevli Bing Liu isimli profesör corona virüsüne karşı çalışma yürütüyordu. Yakın çevresine “Covid-19’a karşı çok önemli bulgular keşfettim” dedikten sonra uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Evinde yalnız olduğu sırada saldırıya uğrayan bilim insanının ölümü sosyal medyada yankılandı. Pek çok insan 37 yaşındaki Prefösörün ilaç şirketleri tarafından katledildiği iddiasını ortaya attı.

NET SONUÇLAR ELDE ETMEYE BAŞLAMIŞTI

Liu’nun görev yaptığı üniversite ise Dr. Bing Liu’nun olağanüstü bir araştırmacı olduğunu açıkladı. Üniversitede çalışan Dr. Ivet Bahar da profesörün çalışmaları hakkında ise, “Liu kısa bir süre önce Covid-19 ile ilgili çalışmalarını başlatmıştı. Bazı net sonuçlar elde etmeye başlamıştı” bilgisini verdi.

Bilim insanının katilinin ise 46 yaşındaki Hao Gu olduğu ve saldırı sonrası evin dışındaki bir araçta intihar ettiği açıklandı. Polisin olay ile ilgili soruşturması devam ediyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler