Gündem

Corona Virüsünün Ne Zaman Biteceğine İlişkin Önemli Açıklama

Ulusal Sağlık Direktörü Yardımcısı Dr. Jenny Harries corona virüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Harries açıklamalarında İngiltere'de corona virüsünün ne zaman sona ereceği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İngiltere’de corona virüsü salgını nedeniyle can kayıplarının artacağı ve ülkede günlük hayatın normale dönmesinin 6 ayı bulabileceği ifade edildi.

AÇIKLAMA YAPTI

Sabah’ın haberine göre günlük basın toplantısında konuşan Ulusal Sağlık Direktörü Yardımcısı Dr. Jenny Harries, salgınla mücadelede alınan önlemlerin başarılı olması durumunda vaka ve ölüm sayısında zirvenin görülmesinin ardından düşüş başlayacağını söyledi. Kısmi karantina uygulanan ülkede aniden normale dönülmeyeceğinin altını çizen Harries açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu çok tehlikeli olur. Önlemleri durdurursak tüm çabamız boşa gider ve muhtemel ikinci bir zirveyi görürüz. Zamanla muhtemelen önümüzdeki 6 ay boyunca, 3 haftada bir durumu gözden geçireceğiz ve nereye gittiğimizi göreceğiz.”

Ayrıca Harries açıklamalarının devamında “çok sayıda ölüm beklenip beklenmediği” yönündeki bir soruya “Ne yazık ki cevap evet. Böyle bir platformda durup çok sayıda kişinin ölmesini beklediğimizi söylemek kolay bir iş değil ama bu bir salgın.” ifadelerine yer verdi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir